Paslanmaz çelik, esas olarak paslanmayan çeliklerin genel adıdır. Paslanmazlık için gerekli en az krom miktarı %10,5 karbon miktarı ise %1,2’dir. Özellikle nikel ve molibden, çeliğin paslanmazlık özelliğini iyileştirmek için alaşım yapımında kullanılsa da paslanmazlığı sağlayan ana element kromdur. Bunun sonucu olarak korozyona karşı dayanıklılık sağlayan, kendini onaran bir yüzey tabakası oluşturmuş demir alaşımıdır.

Günümüze kadar çok çeşitli aşamalardan geçerek geniş bir sahada kullanılması sağlanan bu ürün özellikle hijyen gerektiren ürün ve tesislerin yapımında kullanılmaktadır.

Üretim yapan tüm reel sektörler, otomotiv yan sanayii, gıda tesisleri, mutfak eşyaları ve endüstriyel mutfaklar, dekorasyon, yapı, petro-kimya endüstrisiyle yüksek sıcaklığa dayanıklı ekipmanların ve parçaların üretiminde, hem uzun ömürlü hem de hijyen olması nedeniyle korozyon direnci ve sürtünme mukavemeti yüksek olan paslanmaz çelik mamülleri kullanılmaktadır.

Günlük hayatımızla griftlenmiş en önemli stratejik ürünlerden biri olan paslanmaz çeliğin rekabet ve kullanım gücü, emsalsiz ve karizmatik bu özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Tarihsel gelişimi yeni bir çağ yaratan, üretim-tüketim ilişkileri ile toplumsal dönüşümleri tetikleyen bu ürünün tüm aşamaları akademik bilim ve teknolojideki yüksek atılımları takip ederek gerçekleşmiştir.

Bugün, talepleri kusursuz karşılayabilmenin doğru yolu kaliteli ürün ve hizmet sunabilmektir.

Kurumumuz, yukarıda tarihsel sürecini ve vazgeçemediğimiz kullanım alanlarını sıralamaya çalıştığımız bir görevin akademi’sidir. Bugün önemli bir yaşam kültürü konumuna giren paslanmaz çeliğin gittikçe artan kullanımı kalite ve ekonomik değerin göstergesi ise, akademi’k bilgiye dayalı ticari faaliyet sürdüren kurumumuz taleplerinize hızlı yanıt vererek, sınırlar ötesi hareket eden sektörel duyarlılığını, bilgi birikimini, rekabet edilebilir ürün değerini ve kaliteli servis istikrarını sizlerle paylaşmaktan onur duyacaktır.